К Богородице прилежно ныне притецем!

26-27 грудня 2017р. православні жителі м. Дубно мали змогу приклонитися перед великою святинею – Святогорською іконою Божої Матері, яка приїхала на Рівненщину зі сходу України з благословіння високопреосвященнішого Варфоломія, митрополита Рівненського і Острозького та високопреосвященнішого Арсенія, митрополита Святогорського, вікарія Донецької єпархії, намісника Свято-Успенської Святогорської Лаври.
За цей короткий проміжок часу перебування святині на дубенщині чимало вірян поспішало до Заступниці усердної роду християнського для того, щоб поклонитися Її честному образу, помолитися до Богородиці, висловивши свої прохання, переживання, болі і радості і просто, щоб побути поруч з Матір’ю Господа Вишнього.
26 грудня в Свято-Іллінському храмі міста Дубно було також звершене Таїнство Сповіді духовенства Першого Дубенського благочиння. Тому о 8-й годині ранку там розпочалося Богослужіння, яке очолив благочинний – протоієрей Анатолій Богданов. А вже після завершення Божественної Літургії, о 12-й годині дня, духовенство і миряни з трепетом і благоговінням, з сльозами радості на очах зустрічали чудотворну ікону Богородиці.
Після зустрічі святині в Свято-Іллінському храмі був соборно відслужений молебень з акафістом до Пречистої, а також водосвятний молебень. Після завершення молитовного співу протоієрей Анатолій Богданов звернувся до присутніх зі словом проповіді. Благочинний наголосив на тому, що безліч вірян долають тисячі кілометрів, щоб припасти до Святогорського чудотворного образу Богоматері, а сьогодні Сама Богородиця відвідала храми Рівненської єпархії. Також протоієрей Анатолій виразив вдячність за можливість приклонитися до Святогорської ікони митрополиту Варфоломію, митрополиту Арсенію з братією Святогорської Лаври а також всім людям, які доклали до цього зусиль.
Святий Іоанн Кронштадський промовив чудові слова відносно Цариці небес і землі: “Своїм Материнським серцем Вона обійняла весь рід людський, і з Нею ми вже не сироти в цьому дихаючому злістю і загрозою світі. З Пречистого тіла Богородиці виткані плоть і кров Господа Ісуса, з’єднані з Його Божеством, яких таємничо причащаються вірні, входячи в велике кровне братство з Сином Божим, стаючи співучасниками Божественного єства, – і таким чином Пречиста Діва є Матір’ю роду християнського не тільки духовно, але і в якомусь сенсі тілесно”.
Тому кожна людина, яка з вірою приходить до Богородиці, має змогу відчути Її молитовний покров у своєму земному житті.